SON DAKİKA

Karınca Haber

Devamını Oku..

Bu biyografi 23 Ocak 2018 - 18:58 'de eklendi ve 79 views kez görüntülendi.
Devamını Oku..


“Babam vefat etti. Anıt mezar yapılıyor. Bir adam geldi, mermerleri taşımaya başladı. Bizde çalışanları kayda alıyorduk. Gelen adam sakallı, sürekli tebessüm eden biriydi. Kendisine Turgut Özal’ı ne kadar tanıdığını sorduk.


Oda bize “Tasavvuf ehlimizdendi.” dedi. Aradan kısa bir süre geçti. Kayıtları seyrediyoruz ama bir tuhaflık vardı. O zat kayıtlarda hiç görünmemişti.


Başkaları bana anlatsa inanmazdım. Ama gözlerimle şahit olmuştum. Ve babamdan 6 ay sonra Menzil Şeyhinin vefat ettiğini duyduk. O zaman o zatın Seyyid Muhammed Raşit hazretleri (k.s.) olduğunu öğrendim.


2007 yılında yayınlanan objektif programından alıntı.
Turgut Özal’ın oğlu / AHMET ÖZAL

O halktan biriydi, Türkiye’yi ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışıyordu ve onu zehirleyerek şehit ettiler.


1987 yılında yapılan genel seçimlerde de 292 milletvekili çıkartarak tekrar çoğunluğu sağladı ve 46. Hükümet’in başbakanı oldu. İktidarda bulunduğu 1983-1991 döneminde Türkiye ekonomisi ortalama yıllık yüzde 5,2 oranında büyüdü.


Halil Turgut Özal (13 Ekim 1927, Malatya — 17 Nisan 1993, Ankara); Türk bürokrat, siyasetçi ve devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı.


Bundan önce, 1983-1989 yılları arasında 5 yıl 10 ay boyunca başbakanlık ve aynı zamanda Anavatan Partisi Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DİĞER BİYOGRAFİLER